Plastikinių langų priežiūra – namų darbas, kurį būtina padaryti

in /by

langu prieziura

Šiandien plastikiniai langai nebėra didelė naujovė – juos dėl savo funkcionalumo pamėgo daugelio namų bei biurų savininkai. Renkantis langus, kiekvienas iš mūsų svajoja ne tik apie šiltinimo parametrus, bet ir langų tarnavimo ilgaamžiškumą. Vienas iš akivaizdžių būdų, kaip palengvinti šį procesą – darbą patikėtu patyrusiems meistrams. Tai jau yra du trečdaliai darbo, tačiau bent minimali plastikinių langų priežiūra po meistrų vizito – būtinas namų darbas. Ir jis nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

 

Atsarga gėdos nedaro

Jeigu savo būste neseniai įsidėjote plastikinius langus, tačiau prieš akis dar visa krūva remonto darbų – būtinai izoliuokite „naujuosius gyventojus“ plėvele. Langas, nors ir plastikinis, visgi yra jautri materija, kuri gali būti pažeidžiama nepataisomai. Juk akinių stiklus įprasta valyti specialia servetėle, o ne šepetėliu. Nors, namų langai nėra tokie jautrūs, kaip akinių stiklai ar fotoaparatų objektyvai, tačiau šeimininkių pamėgtą valymą laikraščiu derėtų pamiršti. Stikluose gali atsirasti mikro įtrūkimų, kurie plika akimi būna nematomi, bet dėl jų, ypač dėl temperatūrų kaitos, langas gali bet kada suskilti.

Kaip teisingai valyti langus?

Atsakymas akivaizdus: su minkštu skudurėliu ir priemone, skirta valyti langams. Visgi šią paprastą tiesą mes dažnai pamirštame ir pasiduodame liaudiškų patarimų bei receptų manijai. Kas tiko senoviškiems mediniams rėmams ir paprastiems stiklams, nebetinka sudėtingesnėms plastikinių langų konstrukcijoms. Be abejonės, kiekviena naujovė turi savų pranašumų. Šiuolaikiniai plastikiniai langai turi specialius stabilizatorius, saugančius nuo skilinėjimų, bet, kaip sakoma – „kas saugosi, tą ir Dievas saugo“.

Langų rėmus galima valyti paprasčiausiu vandenio ir švelnaus indų ploviklio mišiniu, tačiau jokiu būdu nenaudokite šepetėlių – jie pažeis rėmo paviršių. Baltos spalvos skudurėlis (gali būti ir tiesiog nebenaudojami medvilniniai marškinėliai ar pan.) tam puikiai tiks, nes neteps balto lango rėmo.

Mechanizmų priežiūra

Dažniausiai pasitaikanti problema plastikinių langų konstrukcijoje – pasunkėjęs lango varstymas ar užstrigusi rankena. Kai kurios iš šių problemų gali būti sprendžiamos namuose. Viena iš bendro pobūdžio taisyklių – nieko nedaryti per jėgą. Prastai suteptos slankiojančios plastikinio lango detalės gali tiesiog lūžti. Todėl rekomenduojama sutepti ne tik lango mechanizmus, tačiau ir tarpines. Tarpinėms puikiai tinka purškiamas arba tepamas silikonas, kurį naudojame automobilių durelėms (kad jos neužšaltų). Kadangi šiuos darbus reiktų atlikti tik maždaug du kartus į metus, specialios priemonės, skirtos langams, bus tik pinigų švaistymas. Todėl, jeigu turite automobilį, tikrai galite panaudoti minėtą silikoną arba vazeliną. Be abejo, prieš pradedant tepti tarpines, jas reiktų gerai nuvalyti skudurėliu.

Sezoniškumo įtaka langams

Lietuviškų žiemų temperatūrų kaita dažnai tampa iššūkiu ne tik automobilių konstrukcijoms, tačiau ir langams. Užšalusios orlaidės nebeužsidaro, o nesureguliuotos langų varčios pamažu gali tarnauti kiek prasčiau. Taip yra todėl, kad tarpinės yra pagamintos iš gumos. Vasarą guma plečiasi nuo šilumos poveikio, todėl spausti lango rėmo varčią – nepatariama. Žiemą spaudimą reiktų šiek tiek atlaisvinti, nes guma traukiasi nuo šalčio. Per daug suspaustos tarpinės vasarą, gali nebeatsistoti į savo vietą, todėl dar labiau susitraukusios žiemą, jos jau bus mažiau efektyvios šalčio sulaikymui. Visa tai – mikro pakitimai, kurių jūs galite ir nepastebėti. Tačiau praktiškas, ūkio darbus mėgstantis žmogus, lengvai sureguliuos pagrindinius lango mechanizmus, pasitelkęs šešiakampį raktelį.
Su detalesnėmis langų priežiūros ir remonto instrukcijomis galite susipažinti mūsų svetainėje arba paspaudus ant šios nuorodos:
https://mercurydecor.com/plastikiniai-langai-reguliavimas-remontas/